0

Raamatute laadimine arvutisse või nutiseadmesse

Raamatute laadimine arvutisse

Peale ostu sooritamist suunatakse sind ootelehele, kuhu ilmuvad tellitud raamatute allalaadimislingid. Lisaks saadetakse kõik need lingid ka sinu poolt antud e-posti aadressile.

Klikkides saadetud lingile algab raamatu allalaadimine. (Tavaliselt salvestub raamat sinu poolt valitud brauseri allalaadimiste kataloogi nimega “Downloads” või “Allalaadimised”).

Raamatute laadimine Apple seadmetesse

Vajutades saadetud lingile käivitub faili allalaadimiseks Safari brauser, laadimise edenemist näitab aadressiakna sinisega täitumine. Kui fail on alla laetud brauseri puhvrisse, ilmub valikuaken, millega seade küsib, millise rakendusega soovid vastavat faili avada. Soovitame selleks Apple enda rakendust iBooks, mis asetab raamatu automaatselt iBooks raamaturiiulile. ! Apple telefonidesse ei ole iBooks rakendus tootja poolt eelpaigaldatud ja see tuleks eelnevalt iTunes rakendustepoest ise paigaldada.

Juhul kui kasutad Safari asemel mõnda muud brauserit, siis selgita enne laadimise alustamist välja kuhu allalaetud failid seadmes salvestakse ja millised on võimalused nendega edaspidiseks toimetamiseks.

Raamatute laadimine Android seadmetesse

Juhul kui sa ei ole seadme vaikevalikuid muutnud, siis lingile vajutades käivitub Androidi brauser, laadimise edenemist näitab progressiriba aadressiakna kohal. Kui fail on alla laetud, ilmub teadete menüüsse vastav (tavaliselt noolekujuline) märk, mis näitab E-raamatu fail on salvestatud Androidi seadme mällu. Lihtsaim viis e-raamatu avamiseks on avada kiirmenüü servast sõrmega lohistades ja vajutades allalaadimiste tedete nimekirjas raamatu faili nimele ilmub valikuaken, millega seade küsib, millise rakendusega soovid vastavat faili avada. ! Androidi seadmetesse ei ole sageli tootja poolt eelpaigaldatud ühtegi e-raamatute lugemiseks mõeldud rakendust ja sobiv tuleks eelnevalt Google Play rakendustepoest välja valida ning paigaldada. Hetkel soovitame Aldiko-t.

Mis formaadis on Digiraamat.ee keskkonnas müüdavad E-raamatud ning millega neid lugeda.

Enamik Digiraamat.ee-s müügil olevaid e-raamatuid on epub või pdf formaadis.

Epub on üldlevinud vorming peamiselt teksti sisaldavate e-raamatute jaoks. Epubis on lihtne muuta teksti suurust nii, et see ikka ekraanile ära mahuks, vahetada fonti, otsida sõnu, teha märkmeid jne.

Epub-raamatuid on mugav lugeda nii tahvelarvutis, lugeris, tavalises arvutis kui ka nutitelefonis. Nende lugemiseks on vajalik vastav tarkvara, mis on enamikus seadmetes juba olemas. Erandiks võib siin olla tavaarvuti – kui teie arvutis vastav programm puudub, soovitame kasutada Adobe Digital Editions tarkvara, mille saate tasuta alla laadida siit: www.adobe.com

PDF-vorming on reeglina kasutusel pildirikkamate raamatute puhul. Ka neid e-raamatuid saab lugeda kõigil eelnimetatud seadmetel, kuid väiksema ekraani puhul võib see osutuda ebamugavaks.

PDF-vormingus raamatute lugemiseks soovitame kasutada Adobe Acrobati, mille saate tasuta alla laadida siit : http://get.adobe.com/reader/

Adobe DRM

Mõned digiraamat.ee veebipoes müüdavad e-raamatud on kopeerimiskaitsega. Need on alati vastavalt tähistatud. Juhul kui sa ei ole varem Adobe DRM kopeerimiskaitsega kokku puutunud, siis loe palun järgnev juhend kindlasti läbi.

Peamine tehniline erinevus “tavalise” ja DRM e-raamatu vahel seisneb selles, et kui esimesel juhul vastab levitaja server ostutehingule allalaadimise lingiga, millega kasutaja laeb oma seadmesse e-raamatu faili, siis DRM raamatu puhul antakse kasutajale allalaadimiseks võti (acsm formaadis fail), millega kasutaja autoriseeritud seadmes asuv rakendus käivitab Adobe sisuhaldusserverist krüpteeritud e-raamatu faili laadimise ning avamise.

Toimi nii:
1. Loo endale Adobe ID siit
2. Kinnita oma e-posti aadress Adobe saadetud e-kirjas sisalduval lingil vajutades.
3. Paigalda Adobe Digital Editions (PC/MAC) või Adobe DRM toega rakendus (iOS nt Bluefire, Android nt Aldiko)
4. Autoriseeri oma seade/rakendus loodud Adobe ID-ga. Leiad selle võimaluse Digital Editions uuemal versioonil menüü Help all (vt pilti) ja vanemal versioonil Library View menüü Libray all (vt pilti).
5. Lae alla e-raamatu ostuga tulnud võtme fail ja ava see autoriseeritud rakendusega.

Edaspidi toimub kopeerimiskaitsega e-raamatu avamine selles seadmes/rakenduses juba automaatselt. Üht kopeerimiskaitsega raamatut saad avada kuni 5-s erinevas (autoriseeritud) seadmes. ! Amazon Kindle seadmed Adobe DRM kopeerimiskaitsega e-raamatuid ei toeta.

Probleemide korral võtke meiega ühendust aadressil: abi@digiraamat.ee